Kariyer Yönlendirme Merkezi

Kariyer yönlendirme merkezinin temel görevlerinden birisi de öğrencilere iş ortamını tanıtarak onlarda bir kariyer farkındalığı yaratmaktır. Buna ek olarak, Kariyer Yönlendirme Merkezi öğrencilere geleceklerini planlamaları ile ilgili yönlendirme amacı taşır.

Her yıl bahar döneminde “Kariyer Günleri” düzenlenir ve bu etkinlikler öğrencilerle kamu kuruluşları ve özel sektör kuruluşları ile doğrudan iletişim kurma imkanı sağlar.

Kariyer Günleri sayesinde öğrenciler kurumları birebir tanıma şansı bulurlar ve teorikte aldıkları eğitimi pratikte hangi sektörde, hangi kurumlarda uygulayacaklarına karar verebilirler. Ayrıca, katılımcı kurumlar da kendi kurumları için uygun olduğunu düşündükleri kalifiye elemanlara ulaşma şansını bulur. Kişisel Gelişim Seminerleri’nde yer alan konuşmacılar iş hayatı ile ilgili tecrübelerini öğrencilerle paylaşırlar ve öğrenciler iş hayatını daha iyi tanıma şansına sahip olurlar.Ayrıca yine İnsan Kaynakları Yöneticileri işe alım sürecinin tüm detaylarını öğrencilere anlatırlar ve öğrenciler işe alım sürecinin bu en heyecanlı aşaması olan ilk kısmıyla ilgili tecrübe sahibi olurlar. 

Uygulamak isteyen her öğrenciye, pek çok ulusal ve uluslararası firmanın işe alım ve kariyer planlama süreçlerinde uyguladığı 16 PF Kişisel Envanter süreci uygulanır.  Bu testi uygulayan öğrenciler sosyal yeteneklerini, güçlü ve zayıf oldukları noktaları görme şansına sahip olacaklardır. Ayrıca, testlerini yorumlamak, kariyer hedeflerini belirlemek ve kariyer planlaması yapmak için “Kariyer Yönlendirme Merkezi” çalışanlarından yardım alabilirler.

İletişim

Simge ATAMER
Kariyer Yönlendirme Merkezi Koordinatörü
  
 +90 232 488 84 29
 +90 232 488 84 74
 simge.atamer@ieu.edu.tr