Program Hakkında

Psikoloji, insanların davranışlarını, zihinsel süreçlerini ve duygusal yaşamlarını bilimsel yöntemler kullanarak açıklamaya ve değerlendirmeye yönelik temel bir bilim dalıdır. Günümüzde psikoloji, eğitim, sağlık, endüstri gibi çok çeşitli disiplinlerde geniş bir uygulama ve kullanım alanına sahiptir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün lisans eğitiminde, öğrencilere algı, öğrenme, bellek, bilişim ve kişilik gibi temel psikoloji konularını kazandırdıktan sonra, başta endüstriyel psikoloji olmak üzere, sosyal psikoloji, gelişim psikolojisi, deneysel psikoloji, klinik psikoloji ve psikometri alanlarında kuramsal ve uygulamalı bilgiler sağlayabilecek bir eğitim programı temel alınmaktadır.

Psikoloji bölümü öğretim programı, öğrencilere aynı zamanda, öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrencilerle bir araya gelerek saha deneyimi kazanma ve araştırma projelerinde yer alma imkanı da sağlamaktadır.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi | Sakarya Caddesi No:156, 35330 Balçova - İZMİR Tel: +90 232 279 25 25 | webmaster@ieu.edu.tr | YBS 2010