Program Hakkında

Fizik tedavi ülkemizde ve dünyada hızla gelişen ve önemi gittikçe artan bir sektör olduğundan bu alanda çalışacak nitelikli eleman ihtiyacı da sürekli artmaktadır. Toplumda çeşitli hastalık, yaralanma ve yaşlılık gibi nedenlerle fizyoterapiye ihtiyaç duyan birey sayısının sürekli artması bu alanda fizyoterapiste yardımcı olacak bilgi ve donanıma sahip fizyoterapi teknikerlerine olan ihtiyacı arttırmaktadır. Fizyoterapi programımızın amacı; güncel ve teknolojik bilgilerle donatılmış, ekip çalışmasına yatkın, etik değerlere bağlı, kuramsal bilginin yanı sıra kendi yetki ve sorumlulukları kapsamında yeterli mesleki bilgi ve becerileri kazanmış fizyoterapi teknikerleri yetiştirmektir.

Öğrencilerimiz teorik eğitimin yanı sıra donanımlı laboratuvarlarımızda ve anlaşmalı olduğumuz hastanelerde uygulamalar yapacaklar, ayrıca yaz stajları sırasında da öğrendiklerini uygulama imkanına sahip olacaklardır. Üniversitemizin sağladığı sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerden de yararlanarak İzmir Ekonomi Üniversitesinin bir parçası olma ayrıcalığına sahip olacaklardır.

Mezunlarımız doğuştan veya sonradan edinilmiş hastalık veya engele sahip bireylerin sağlık ve yaşam kalitesini arttıracak, fiziksel, sosyal ve çevresel açıdan daha bağımsız hale gelmelerini sağlayacak olan fizyoterapi ekibinin bir parçası olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden mezun olmanın verdiği özgüvenle çeşitli alanlarda rahatlıkla iş bulabilme imkanına sahip olabileceklerdir. Mezunlarımız fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri, devlet hastaneleri, özel hastaneler, kaplıca ve termal merkezler gibi kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi ilgili mevzuat gereği Dikey Geçiş Sınavı ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında lisans tamamlama olanağına da sahiptirler.

İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak misyonumuz liderlik vasıflarıyla donatılmış, girişimci ve eleştirel düşünebilen nitelikli mezunlar yetiştirmektir. Siz de bu yolda bizimle yürümeye ne dersiniz?